Katuseventilaator jäätub ja vesi tilgub pliidile?

Talvel võib katuseventilaator või väljapuhketoru jäätuda ja vesi võib tilkuda pliidiplaadile. Tavaolukorras tõuseb soe õhk läbi kanalite või konstruktsioonide üles ja vastavalt külm õhk langeb alla. Külmade pindade ja sooja õhu kokkupuutel ning suhtelise õhuniiskuse 100% juures tekib kastepunkt, mille tulemusena hakkab torustikku vett alla tilkuma.

Probleemi lahendamise sammud:

  • Tagada ventilatsioonitorustiku korralik isolatsioon. Ventilatsioonitorustiku isolatsiooni paksus peab vastama ehituseeskirjadele. Kivivillast isolatsiooni paksus torustikus peab olema vähemalt 150 mm.
  • Veenduge, et korteri ventilatsioon oleks õigesti seadistatud. Üldjuhul on ventilatsioon seatud umbes 3-5 Pa vaakumile. Kui probleem püsib ventilatsiooni reguleerimise ja kanali isoleerimisega paigaldage ventilatsioonitorule tagasilöögiklapp,  see hoiab ära niiskuse tõusmise kanalisse ja kondenseerumise. Kui katuseventilaator on külmunud ja ei saa vabalt pöörata, lülitub sisse automaatne termorelee, vältides ventilaatori purunemist. Pärast sulatamist termorelee taastub ja katuseventilaator on taas töökorras. Lihtsaim viis külmunud ventilaatori sulatamiseks on puhuda kanali sisse sooja õhku või sulatada ventilaatorit fööniga.
  •  Kui õhupuhasti kohe pärast toiduvalmistamist välja lülitada, jääb kanalitesse siiski palju auru ja sooja õhku. Veeaur kondenseerub katuseventilaatori torustikus ja mootoris ning muutub külmas õhus jääks. Katuseventilaatorit on soovitatav pärast toiduvalmistamist 10 minutit töös hoida, et torustik jõuaks korralikult kuivada. Parim viis külmade ilmade ajal kondenseerumise vältimiseks on hoida katuseventilaator kogu aeg madalal võimsusel sisse lülitatud.
error: Content is protected !!