-20%

Aurutõkkekile Dampsperre 0,20mm 75m2

52.44 65.56

 • Paksus: 0,20 mm
 • Laius: 3x25m
 • Kaal: 185 g/m2
 • Veeaurukindlus: >40 m
 • Tõmbetugevus: 25 N/mm2
 • Aurutõke tooteleht Pdf

Aurutõkke ülesanne on kaitsta soojusisolatsiooni ja konstruktsiooni niiskuse ja õhulekete eest. BMI aurutõke on kergelt sinaka värvusega, vananemiskindel ja UV stabiliseeritud polüetüleenist aurutõke.

Aurutõke paigaldatakse kohe pärast konstruktsiooni isoleerimist, enne ehitise kütmise alustamist. Paigaldamine peab toimuma ilma kilet läbi torkamata ja rebestamata. Konstruktsiooni õhukindluse saavutamiseks ja veeauru konstruktsiooni sisse pääsemise takistamiseks tuleb aurutõkke ühenduskohti ja külgmisi servi jooksvalt kokku suruda, samuti tihendada läbiviigud. Selleks sobivad Icopali pakutavad lisatooted.
Vähendamaks vigastuste tekkimise ohtu võib aurutõkke paigaldada sisemise distantsliistu taha. Selleks, et vältida kondensaadi kogunemist aurutõkkele, peab isolatsiooni paksus külmal poolel olema sooja poolega võrreldes vähemalt kolmekordne.
Vastu maapinda jääva põranda puhul paigaldatakse aurutõke soojusisolatsioonikihi peale, et vältida ehitusperioodil niiskuse kogunemist soojusisolatsiooni sisse. Parketi paigaldamisel betoonpõrandale tuleb samuti paigaldada aurutõkkekiht betoonpõranda peale hoidmaks ära parketi kahjustumist betoonist lähtuva niiskuse tõttu.
Kandvatest profileeritud terasplaatidest katuste puhul tuleb aurutõke paigaldada siledale, nt 50 mm kivivillast pinnale, mitte otse terasplaatidele kindlustamaks, et ülekatte liitekohad saaksid suletud.

Tootja

Icopal

BMI Icopal pakub tippkvaliteediga bituumenmaterjale viil- ja lamekatustele ning hoonete hüdroisolatsiooniks.

Miks valida BMI Icopali katused?

Meie katusematerjalide eelised on:

 • Oleme maailmas juhtiv katusekatete ja hüdroisolatsioonimaterjalide tootja, kel on tootmiskogemust 170 aastat.
 • Pakume tippklassi tooteid lame- ja viilkatustele. Meie peamine tegevusvaldkond on hüdroisolatsioon ja erilised rullmaterjalid, kuid tootevalik sisaldab ka teisi ehitusmaterjale, mis on mõeldud hoonete ja ehitiste kaitseks.
 • Meie katusematerjalid on toodetud just põhjamaise karmi kliima jaoks, et katus tuleks vastupidav, kindel ja esinduslik. Anname oma külmakindlatele materjalidele garantii 10 aastat ning katuse oodatavaks elueaks 40-50 aastat.
 • Meie bituumensindlid on kaalult kerged, vastupidavad, vaiksed ka vihma ja tuule korral ning jõukohased paigaldada igale majaomanikule. Sindlid sobivad nii vanade kodukatuste taastamiseks kui ka uusehitistele.
 • Meil on kohapealne eesti- ning venekeelne tehniline tugi inseneri- ja ehitustaustaga töötajatelt. Pakume oma klientidele professionaalset tasuta nõu nii enne kui pärast katuse ostu, et uue katuse paigaldus oleks muretu ja turvaline.
 • Teeme põhjalikult teaduslikku arendustööd, pannes suurt rõhku keskkonnasäästule. Materjalide ümbertöötlemine, toorainekulu vähendamine ja energia tõhus kasutamine on meie katuse- ja hüdroisolatsioonimaterjalide tootmises esmane prioriteet. Meie tegevuse põhiprintsiip on vastutustundlik suhtumine ümbritsevasse keskkonda.