-25%

Vahekonsool Nr 9 Jönak HZ RR750

11.55

Sobib kivile: Est-Stein Elegant Plus, Est-Stein Protector, Aerlox

Joonis 1a: Täislaudisega katuse puhul aseta alumine konsoolkinnitus vastu täislaudist, ülemine konsoolkinnitus peab jääma vastu katusekivi. Mõlemad konsoolkinnitused lükata seejärel kokku asendisse, mis annab läbiviigule vajaliku kõrguse ning ühendada kahe sertifitseeritud M8 mutriga.

Joonis 2a:  Täislaudiseta katuse puhul Asetage alumine konsoolkinnitus vastu kandvat roovitist, ülemine konsoolkinnitus peab jääma vastu katusekivi. Mõlemad konsool- kinnitused lükata seejärel kokku asendisse, mis annab läbiviigule vajaliku kõrguse, ning ühendada kahe M8 mutriga.

Joonis 1b: Täislaudisega katuse puhul kinnitada konsoolkinnitus täislaudise külge 11 sertifitseeritud puidukruviga 6,5x52mm. Parema ligipääsu tagamiseks eemalda alumise rea katusekivi.

‘Joonis 2b: Kinnitage konsoolkinnitus ülemise roovlati külge kolme ning alumise roovlati külge kahe 6,5 x 52 mm roostevaba (A2) isepuuruva puidukruviga. Parema ligipääsu tagamiseks eemaldage alumise rea katusekivi.

Joonis 3. Pärast eemaldatud katusekivi tagasi- panekut võib jätkata ülejäänud tarvi- kute paigaldamisega. Tiheduse taga- miseks ja katusekivide purunemise ohu vähendamiseks läbiviikude juures tasub ülekattega katusekivi sisse teha sobiv süvend. Sooneta katusekivide kasutamisel ei ole süvendi tegemine vajalik.

 

Tootja

Monier

MONIER müüb oma tooteid ja teenuseid Baltikumis ja Põhjamaades kokku seitsmes erinevas riigis.

Monieri Eesti osakonnas töötab 40 inimest, Balti regioonis on töötajaid kokku 60. Eestis, täpsemalt Kiiul, asub ka Monier’i tehas, mis toodab betoonist katusekive, metallist lisatarvikuid nagu lumetõkked, kinnitusklambrid.

BRAAS MONIER’i gruppi kuulub ka meie tütarettevõte SCHIEDEL, pakkudes kvaliteetseid moodulkorstnaid üle Euroopa.  Eestis leiate kogu vajaliku info korstende kohta Schiedel Moodulkorstnad OÜ kodulehelt või kontakttelefonidele helistades. Samuti on pädevad Teie küsimustele vastama ka kõik hästivarustatud ehitusmaterjalide kauplused.

Oleme osa ettevõttest BRAAS MONIER Building Group – maailma suurimast katusematerjalide ja nende lisatarvikute firmast. 2014. a oli MONIER’i kogumüük 1,211 miljardit eurot. Ettevõtete grupp tegutseb ühtekokku 100 tootmisüksuse ja 7 300 töötajaga 35 riigis.

MONIER ARENDUSTÖÖD

Katus peab taluma palju – lund, vihma, tormi jne. Veelgi raskemates tingimustes, kui ainult need kolm loodusnähtust, testitakse neid aga MONIER’i teaduskeskustes. Hoolikalt kontrollitud ja läbiviidud teste korraldatakse pidevalt.

MONIER omab mitmeid teadus- ja testikeskuseid üle maailma. Meie teadustegevus ei seisne ainult katusekivide, vaid ka katuse erinevate komponentide ja erikivide arendamises ning pidevas testimises.

Enne uue toote turule toomist testitakse seda paljudel erinevatel viisidel:

UV-KIIRGUSE TEST

Päikesekiirgus lagundab polümeere katusekivide pinnal. Seepärast on katusematerjali vastupidavust päikesele väga oluline testida.

KÜLMATALUVUS

Kahjustatud katusekivi õnarustesse ja mikropragudesse võib sattuda vett, mis külmudes kive kahjustab.

SÖÖVITUSTEST

Vihmavesi on happeline ja paikades, kus õhk on saastunud, võib see happelisus tekitada söövituskahjustusi. Seepärast on materjalid ja pinnatöötlusmaterjalid vastavates tingimustes testitud.

KIIRED TEMPERATUURIMUUTUSED

Katusekivide pinnatemperatuur võib kõigest mõne minutiga muutuda kuni 50°. Kiired muutused võivad põhjustada mikroskoopilisi mõrasid katusekivi pinnas.

Need testid tagavad ka selle, et kõik tooted vastaksid riiklikele ehitusnormidele ning püsiksid kvaliteetsed ka pika aja jooksul. Võiks öelda, et Monier’i katused on alati tipus.