Reakivi klamber Tegalit, Teviva, Evo 250TK

Original price was: 46.21€.Current price is: 36.97€.

  • Mõõdud: 48x48mm
  • Kogus: 250 tk/ pk
  • Kulu: 3 tk/m2

Kinnitusklamber reakivile Tegalit, Teviva ja Evo kinnituseks.

Reakivide kinnitamine

Soovitav on reakivid kinnitada reakiviklambriga. Igal kivitüübil on spetsiaalne klamber. Klambrite kasutamine tagab tugeva kinnituse, aitab kaasa katuse tuulekindluse ja käimistaluvusele. Samuti on klamberid kasutades võimalik katusekive üles-alla nihutada ja vajadusel kergesti üksikuid kive vahetada. See kui palju reakiviklambreid kasutama peab, sõltub katuse kaldest ja kuivõrd avatud on asukoht tugevatele tuultele.

Kinnitada tuleb kõik katusepinna ääremised kivid (räästas, äärtes ja harjal), samuti katuse neelu, kaldharju ning läbiviike ümbritsevad kivid. Teised reakivid katusepinnal kinnitatakse diagonaalsuunas vastavalt katusekaldele kuni 30° iga viies kivi, 30-45° iga neljas kivi, 45-60° iga kolmas kivi, üle 60° kõik kivid. Samuti kinnitatakse kõik kivid suure tuulekoormusega piirkondades. Katusekivid, mida peale lõikamist ei saa toetada kannale (neeludes ja kaldharjades) kinnitatakse lõigatud kivi klambriga või spetsiaalse kiviliimiga.

 

Tootja

Monier

MONIER müüb oma tooteid ja teenuseid Baltikumis ja Põhjamaades kokku seitsmes erinevas riigis.

Monieri Eesti osakonnas töötab 40 inimest, Balti regioonis on töötajaid kokku 60. Eestis, täpsemalt Kiiul, asub ka Monier'i tehas, mis toodab betoonist katusekive, metallist lisatarvikuid nagu lumetõkked, kinnitusklambrid.

BRAAS MONIER'i gruppi kuulub ka meie tütarettevõte SCHIEDEL, pakkudes kvaliteetseid moodulkorstnaid üle Euroopa.  Eestis leiate kogu vajaliku info korstende kohta Schiedel Moodulkorstnad OÜ kodulehelt või kontakttelefonidele helistades. Samuti on pädevad Teie küsimustele vastama ka kõik hästivarustatud ehitusmaterjalide kauplused.

Oleme osa ettevõttest BRAAS MONIER Building Group – maailma suurimast katusematerjalide ja nende lisatarvikute firmast. 2014. a oli MONIER’i kogumüük 1,211 miljardit eurot. Ettevõtete grupp tegutseb ühtekokku 100 tootmisüksuse ja 7 300 töötajaga 35 riigis.

MONIER ARENDUSTÖÖD

Katus peab taluma palju - lund, vihma, tormi jne. Veelgi raskemates tingimustes, kui ainult need kolm loodusnähtust, testitakse neid aga MONIER’i teaduskeskustes. Hoolikalt kontrollitud ja läbiviidud teste korraldatakse pidevalt.

MONIER omab mitmeid teadus- ja testikeskuseid üle maailma. Meie teadustegevus ei seisne ainult katusekivide, vaid ka katuse erinevate komponentide ja erikivide arendamises ning pidevas testimises.

Enne uue toote turule toomist testitakse seda paljudel erinevatel viisidel:

UV-KIIRGUSE TEST

Päikesekiirgus lagundab polümeere katusekivide pinnal. Seepärast on katusematerjali vastupidavust päikesele väga oluline testida.

KÜLMATALUVUS

Kahjustatud katusekivi õnarustesse ja mikropragudesse võib sattuda vett, mis külmudes kive kahjustab.

SÖÖVITUSTEST

Vihmavesi on happeline ja paikades, kus õhk on saastunud, võib see happelisus tekitada söövituskahjustusi. Seepärast on materjalid ja pinnatöötlusmaterjalid vastavates tingimustes testitud.

KIIRED TEMPERATUURIMUUTUSED

Katusekivide pinnatemperatuur võib kõigest mõne minutiga muutuda kuni 50°. Kiired muutused võivad põhjustada mikroskoopilisi mõrasid katusekivi pinnas.

Need testid tagavad ka selle, et kõik tooted vastaksid riiklikele ehitusnormidele ning püsiksid kvaliteetsed ka pika aja jooksul. Võiks öelda, et Monier’i katused on alati tipus.

error: Content is protected !!